czwartek, 28 marca 2013

Jaki nocleg jest najlepszy na festiwal miejski?

Wiele festiwali odbywa się w dużych miastach, często w ścisłym centrum. Nawet w takich lokalizacjach jak Wrocław, sam rynek potrafi być zamknięty na potrzeby wydarzeń muzycznych, filmowych, czy sportowych. Ma to oczywiście swoje minusy, jeśli planujemy wycieczkę na takie wydarzenie. Niestety, nie da rady wziąć ze sobą namiotu i rozbić go na starówce. Dla osób, które jednak nie wymagają zbyt dużego komfortu, istnieje podobne rozwiązanie - stosunkowo tanie, zwłaszcza jeśli wybierzemy się większą grupą.
Mowa oczywiście o hostelach. Te często łączą się w sieci i dysponują ciekawymi ofertami, np. noclegami w samym sercu Wrocławia. Charakterystyczną cechą hosteli jest oferowanie miejsc często w pokojach nawet sześcioosobowych, ośmioosobowych. Często jednak też, można równie dobrze zdecydować się na izolację, czyli pokój jednoosobowy. I tak w przypadku takiego rozwiązania wyjdzie nas to taniej, niż przy średniej klasy hotelach.

Siła robocza festiwali: tłumacze

Wielkie, jak i te mniejsze festiwale, opierają się na tym, że oferują widzom możliwość zetknięcia się z kulturą i osobami, które na co dzień są trudno dostępne z rozmaitych powodów - czy to dlatego, że są zajęte pracą, życiem prywatnym, czy też ze względu na przebywanie na drugim końcu globu.
Gwiazdy przybywające do obcego miasta i kraju wymagają opieki. Osób, które pomogą im się poruszać po okolicy i zaplanować dzień. Takie osoby muszą mieć znajomości obcego języka. Przy większych festiwalach powstają specjalne biura obsługi gości, które zajmują się tylko i wyłącznie takimi postaciami. Warunkiem podstawowym pracy w takim miejscu jest znajomość pożądanego języka obcego. W przypadku festiwali filmowych istnieje zapotrzebowanie na osoby posługujące się niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, japońskim, czeskim, ale oczywiście też osoby zdolne do tłumaczenia angielskiego. Jest to język uważany za uniwersalny, dlatego często nawet jeśli dany gość rdzennie posługuje się innym językiem, dyskusje i tak prowadzone są w języku Hollywood.